Ewa Stepaniuk Fashion Designer

Nazywam się Ewa Stepaniuk. Jestem absolwentką Uniwersytetu pedagogicznego w Zielonej Górze, psychologii społecznej na SWPS w Katowicach i Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi na wydziale projektowania ubioru.

Moja kolekcja dyplomowa „Wiktoriański przepych” otrzymała nominację do Gali Dyplomowej najlepszych dyplomów roku 2016.

Specjalizuję się w projektowaniu sukien ślubnych i wieczorowych haute couture, które od 2015r. powstają w moim atelier we Wrocławiu pod marką Ewa Stepaniuk Couture. Własnoręcznie zdobię powstające w atelier suknie m.in. elementami wycinanymi z koronek, własnoręcznymi haftami,  kamieniami, koralikami i kryształami Swarovskiego. Staram się, aby spod moich rąk wychodziły ciekawe, niepowtarzalne kompozycje i wzory.

Moje edytoriale publikowane były w magazynach modowych w Polsce zagranicą.

 

Chętnie uczestniczę w ambitnych projektach, takich jak pokaz charytatywny na rzecz Kliniki BUDZIK Ewy Błaszczyk czy bal Polskiej Fundacji Dla Afryki zorganizowany na rzecz budowy szkół na Madagaskarze itp.

 

Staram się pokazywać moją modę poza Polską. Suknia ślubna "IRINA" mojego projektu została zaprezentowana podczas Targów mody CHIC w SzanghajuW moich kreacjach (płaszcz i suknia wieczorowa z kolekcji Palace Collecion) na koncercie Classica Tour w Chicago występowali Michał i Marlena SzpakA kolekcję t-shirtów męskich na francuskim rynku mody reklamował francuski celebryta  Anthony Termine, który występował w programie Koh-Lanta w 2012 r.

 

Jesienią w 2018 roku we Francji na Paris Fashion Week prezentowałam Palace Collection, której sponsorem była Grażyna Gorąca – właścicielka francuskiej firmy Not’s w Marsylii.

Salon sukni ślubnych Ewa Stepaniuk Fashion Designer Suknia ślubna Wedding dress
Kochani%2C%20%E2%9D%A4%EF%B8%8F%E2%9D%A4

W kręgu osób, z którymi pracuję są wybitni lekarze, artyści, biznesmeni, dziennikarze., ale przede wszystkim Marta Adamska, która ma pieczę nad wszystkim i dla której nie ma rzeczy niemożliwych. Chciałabym wspomnieć także genialnego transplantologa pracującego na własnej, zastrzeżonej metodzie przeszczepu włosów dr Marwana Saifi - Saifi Hair Transpalnt we Wrocławiu, który był sponsorem kolekcji Californian Dream,  prezentowanej w kwietniu 2019r. w Santa Monica, California, na Diamond Art and Fashion Event w towarzystwie inkrustowanych diamentami torebek autorstwa projektantki Debbie Wingham, a w październiku na Arab Fashion Week w Dubaju.

 

Podczas Festiwalu M{i}aSTOgwiazd w 2019 r.,  całokształt mojej modowej pracy, nagrodzony został złotym wieszakiem "ART Fashion Designer Award" (przez Kapitułę profesorską Akademii Sztuk Pięknych - przewodniczący Kapituły Paweł Węgrzyn) dla najlepszego polskiego projektanta mody haute couture.

 

Obecnie powstała nowa kolekcja Dragon de Feu, która swoją premierę miała w kwietniu 2021r. na prywatnym eventcie dla branży mody zorganizowanym w Moskwie.

Równocześnie w 2021r. powstała kolekcja medyczna we współpracy z polską firmą medyczną Medora.

W grudniu 2021.r. miałam przyjemność prezentować swoja kolekcję na Dubai EXPO 2020. Goście Polskiego Pawilonu mogli podziwiać wystawę stałą oraz pokaz zamykający część artystyczną podczas Dnia Polskiego.

Moje kolekcje można zobaczyć i kupić w Warszawie w salonie Medora oraz w salonie Wedding Dream Izabeli Janachowskiej jak również za pośrednictwem mojej strony https://www.ewastepaniukcouture.com

Zapraszam! Będzie mi bardzo miło ;)

Ewa Stepaniuk